+48 22 7737 861

Opis produktu

RYSUJĘ PSY


Oprawa miękka, Format 22x31cm, Stron 48
Wydawca: Arkady
EAN: 9788321348483
ISBN: 978-83-213-4848-3Słyszeliśmy, że macie trudności z narysowaniem waszego czworonożnego przyjaciela.

W tej książce pokazujemy, jak to robić, wychodząc od najprostszych form geometrycznych. Na początku udzielamy kilku cennych rad, dzięki którym na kartce papieru wyczarujecie pełnego życia psa - najlepszego przyjaciela człowieka.

Budowa psów przypomina w dużym stopniu budowę wszystkich innych ssaków, w tym także ludzi. W uproszczeniu anatomia psa przedstawia się w następujący sposób:

- Czaszka

- Łopatka

- Kręgosłup

- Biodro

- Klatka piersiowa

Stawy kolanowe tylnych łap psów zdają się być wygięte odwrotnie niż u ludzi. Tak naprawdę są one jednak zbudowane dokładnie tak samo, jak nasze - tyle że mają inne proporcje. Musimy też pamiętać, że to, co w przypadku psów bierzemy za kolana, to w rzeczywistości ich pięty!

Rysowanie psów jest dużo łatwiejsze, niż to się może wydawać. Na początku trzeba bacznie obserwować wybrane zwierzę i spróbować dostrzec formy geometryczne, z których zbudowane jest jego ciało. Takie proste kształty każdy z nas potrafi przecież narysować.

Obserwujcie uważnie kształt pyska: czy linia, który łączy go z czaszką, jest prosta, czy pysk wydaje się płaski, wklęsły, wypukły, długi, drobny czy duży?

Nie zapomnijcie dokładnie przyjrzeć się uszom psa. Czy są one blisko, czy daleko od siebie? Czy wydają ci się długie, spiczaste, owłosione? Czy znajdują się na szczycie głowy, czy po jej bokach?

A jak wygląda ogon psa? Czy jest długi, krótki, owłosiony, podniesiony, opuszczony, kopiowany?

Książka krok po kroku pokazuje, jak w prosty sposób, za pomocą zaledwie kilku linii wykonać wspaniały szkic i rozwinąć go w kompletną ilustrację. Będzie znakomitą pomocą dla nauczycieli i rodziców chcących zaszczepić swym pociechom zamiłowania plastyczne. Ułatwią przekonanie dzieci, że rysowanie wcale nie jest takie trudne. Nabycie umiejętności właściwego operowania ołówkiem lub kredką na pewno sprawi wiele radości wszystkim, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności.

Rok wydania 2014

Opinie klientów

Inni klienci zakupili również

Pędzel sobolowy retuszerski nr000

Pędzel sobolowy retuszerski nr000

  7,00 zł

  Pędzel nylonowy retuszerski 000

  Pędzel nylonowy retuszerski 000

   3,50 zł

   Pędzel nylonowy retuszerski 000 Royal

   Pędzel nylonowy retuszerski 000 Royal

    2,00 zł

    Lekcje rysowania. Mimika twarzy

    Lekcje rysowania. Mimika twarzy

     9,90 zł

     Zapytaj o ten produkt

     weryfikator

     Podanie adresu e-mail jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na wysłane zapytanie. Podając powyższe dane wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zapoznałeś się z Polityką Prywatności.