+48 22 7737 861

Opis produktu

Gumy silikonowe mogą występować w postaci płynnej lub jako pasta. Dzięki zastosowaniu specjalnych katalizatorów są samoutwardzalne, tworząc po zastygnięciu trwałe i elastyczne formy. Dzięki swoim właściwościom doskonale nadają się do pracy w wielu branżach: modelarstwie, konserwacji, wnętrzarstwie, rękodziele, rzemiośle i innych.

- zastygające w niskich temperaturach dzięki zastosowaniu katalizatora

- bez potrzeby niszczenia modelu – formy silikonowe nie przylegają

- bardzo elastyczne – umożliwiają odlewanie modeli o ostrych kątach

- uzyskane formy perfekcyjnie odzwierciedlają model – z najdrobniejszymi szczegółami

RTV-TIXO to guma sylikonowa do tworzenia form poprzez nakładanie jej pędzlem.

RTV-TIXO jest niezastąpiony przy odwzorowywaniu przedmiotów bardzo dużych, takich jak statuy czy modele architektoniczne.
Korzyścią jest oszczędność materiału, ponieważ uzyskane formy są cieńsze, szybka aplikacja i dobre odwzorowanie szczegółów.
Guma jest gładka i tiksotropowa, dzięki czemu może być stosowana również w pionie za pomocą pędzla, można uzyskiwać różnej grubości formę poprzez nakładanie gumy warstwami. 

 

RTV TIXO Płynna guma sylikonowa do nakładania pędzlem.

 

Sylikon doskonale nadaje się do użytku zamiast kauczuku, pozwala odtworzyć wspaniałe przedmioty i ich detale -  takie jak rzeźby, elementy architektoniczne i duże reliefy.

 

Sylikon jest ekstremalnie oszczędny w użytkowaniu - ponieważ uzyskiwane formy cieńsze. Ponad to sylikon szybko i łatwo się stosuje, jednocześnie pozwala on na dobre odwzorowanie szczegółów.

Sylikon jest gładki i tiksotropowy, dzięki czemu może być stosowany również w pionie za pomocą pędzla, i umożliwia uzyskanie różnych grubości poprzez nakładania kolejnych warstw.

 

WSKAZÓWKI OGÓLNE:

 

Fundamentem gumy jest jasnoszara pasta do której należy dodać katalizator TIXO BLU, który jest cieczą, w stosunku  5% do gumy.

Składniki dokładnie wymieszać do momentu uzyskania jasnoniebieskiej mieszanki. Mieszanka nie będzie zasychać przez 15 min.

Pierwszą warstwę należy położyć przy pomocy pędzla, upewniając się, że guma wnika we wszystkie szczegóły.

Jeśli cała powierzchnia zostanie pokryta, można nakładać kolejną warstwę tak by całość miała przynajmniej 2mm grubości. W przypadku potrzeby posiadania jeszcze grubszej warstwy czynność należy powtórzyć.

W przypadku większych przedmiotów zaleca się dodatkowo użycie gazy w celu zapobiegnięcia rozciągnięcia gumy przy jej zdejmowaniu. Gaza powinna zostać umieszczona w drugiej warstwie, a następnie ponownie pokryta gumą.

RTV TIXO może być również stosowana jako pierwsza warstwa na bardzo szczegółowy
model, a następnie pokryta gumą do odlewania (GLS50), w celu uniknięcia pęcherzyków powietrza.

Gdy odlew wymaga budowania konstrukcji wspierającej – na potrzeby odlewu szkła, tynku, włókien, zaleca się zadbanie o to by powierzchnia zewnętrzna gumy umieszczanej w środku była maksymalnie gładka -  ułatwi to wyjęcie przedmiotu z formy.

 

 

Właściwości

Składnik A

Składnik B

kolor

jasnoszary

niebieski

wygląd

Lepki płyn

płyn

ciężar

1,25

1,1

lepkość (mPas, 23°C)

<> 10.000

<> 150

 

PROPORCJA MIESZANIA:

 

Wskaźnik A/B

100 gr A / 5 gr B

 

Właściwości mieszanki

 

kolor

Jasnoniebieski

Czas pracy

15 min

Całkowite zaschnięcie

3h

lepkość (mPas, 23°C)

<> 10.000

 

 

Właściwości mieszanki po utwardzeniu

 

Pełna twardość Shore A (96h)

20 punktów

Wydłużenie przy zerwaniu

11kN/mt

Naprężenie niszczące

2,5Mpa

Wytrzymałość

350%

Skurcz liniowy

<0,5%

 

KORZYŚCI:

 

Małe liniowe kurczenie, dobre właściwości mechaniczne, niskie koszty, łatwość w stosowaniu przy płaszczyznach pionowych.

Opinie klientów

Zapytaj o ten produkt

weryfikator

Podanie adresu e-mail jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na wysłane zapytanie. Podając powyższe dane wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zapoznałeś się z Polityką Prywatności.